DALGA GELİYOR OYUNU / 5-6 YAŞ ARASI OYUNLAR 2021-2022
DALGA GELİYOR OYUNU / 5-6 YAŞ ARASI OYUNLAREkleyen: DersTurkce.COM | Okunma Sayısı: 3856

OYUNUN 2: DALGA GELİYOR
YAŞ GRUBU: 6 Yaş
AMAÇ:Bedensel Koordinasyon Gerektiren Belirli Lokomotor Hareketleri Yapabilme
KAZANIM:
1. Sesli uyaranlara uygun olarak yürür.
2. Sözel uyaranlara uygun olarak yer değiştirir.
3. Görsel uyaranlara uygun olarak yürür.
4. İstenilen alan ve zaman içerisinde serbest hareket eder.
5. İstenilen zaman konum değiştirir.

UYGULAMA:

Çocuklar kendi aralarında her çocuğa bir balık adı verirler. Bir ebe seçilir. Oyun alanında istedikleri yerde bir daire çizerek yerlerini belli ederler. Ebenin yeri yoktur. Ebe balıkların adını söyledikçe adı söylenen balık, ebenin arkasına geçer ve onunla gezmeye, hoplamaya, zıplamaya başlar. Ebe birden ‘dalga geliyor’ diye bağırmaya başlar. Ebenin arkasında olan balıklar istedikleri bir daireyi kapmaya çalışırlar. Açıkta kalan balık, ebe olur. Oyun yeniden başlar.

 

 

O.ÖNCESİ OYUNLAR İÇİN TIKLA....

1. SINIF OYUNLAR İÇİN TIKLA....
 Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece dersturkce.com'a aittir. Sitemizde yer alan dosya ve içeriklerin telif hakları dosya ve içerik gönderenlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Telif hakkına sahip olan dosyaları lütfen iletişim bölümünden bize bildiriniz. Dosya 72 saat içerisinde siteden kaldırılır.Telif Hakkı Hakkında|Editör, ziyaretçi ya da üyelerimiz tarafından eklenen hiç bir içerikten dersturkce.com sorumlu değildir.İLETİŞİM:dersturkcem@gmail.com
Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.